СТОРІТЕЛІНГ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31861/gph2024.848.149-161Ключові слова:
сторітелінг, цифровий сторітелінг, навчання, класи, критичне мислення, розв'язання проблем, створення кіно, відеоесеАнотація
Сторітелінг (розповідь) такий же давній, як і людське спілкування. Це спосіб, у який спільноти зберігали і передавали свою історію до появи писемності. З початку існування класів, вчителі, які хотіли налагодити зв’язок з учнями, використовували сторітелінг на своїх уроках. Сьогодні вчителі орієнтуються в складних реаліях, намагаючись втримати увагу учнів у цифрову епоху. Вони змагаються з впливом соціальних мереж і повсякчасним використанням смартфонів.
На додачу до цієї боротьби, наслідки світової пандемії та реалії таких країн, як Україна, що живуть у воєнний час, впливають на стан глобальної освіти, що робить залучення учнів ще більш складним завданням. Вчителі потребують додаткових інструментів, щоб допомогти учням досягти критично важливих результатів і набути життєвих навичок.
Існує чимало якісних підтверджень ефективності сторітелінгу в навчанні. У статті представлені результати досліджень педагогів у різних галузях, які вивчали ефективність сторітелінгу як педагогічного методу. У статті також детально описані результати та переваги створення цифрового кіно як різновиду сторітелінгу, що є ефективною основою для навчання.
Цифровий сторітелінг – це динамічний і захоплюючий інструмент, який може допомогти вчителям розвивати в учнів навички навчання впродовж життя. До них належатьвирішення проблем, критичне мислення, емпатія та активне слухання, відповідальність, етика та доброчесність. Засвоєння цих навичок і моделей поведінки створює потенціал для досягнення подальших результатів навчання, таких як лідерство, участь у житті громади та інновації. Крім того, у статті розглядається, як цифровий сторітелінг може допомогти подолати нещодавні виклики для системи освіти, такі як COVID-19.