Стратегічне прогнозування як механізм реалізації міжнародного прогнозування
DOI:
https://doi.org/10.31861/mediaforum.2023.12.11-22Ключові слова:
міжнародне прогнозування, стратегічне прогнозування, зовнішня політика держави, механізми реалізації зовнішньої політики, суб’єкт стратегічного прогнозування, ефективність прогнозуванняАнотація
Стаття присвячена визначенню місця стратегічного прогнозу в міжнародних відносинах та створенні механізмів успішного втілення зовнішньої політики. Прогнозована державна політика з чітко означеними цілями в міжнародних відносинах, набагато впливовіша, ніж політика прагматична, що не має чіткої стратегії і не пропонує власного механізму досягнення означених цілей і прямує від однієї перспективи до іншої. Стратегічний прогноз в міжнародному прогнозуванні створює умови для цілісного підходу при постановці наукової проблеми та її розв’язання, поєднує в собі теоретичні, концептуальній прикладні цілі та завдання, дає можливість вийти на точні положення, узагальнення і висновки, шляхом перевірки його втілення в конкретних зовнішньополітичних діях держави. Механізм стратегічного прогнозування впливає на формування стабільної та багатофакторної зовнішньої політики, а отже – максимально наближеної до ефективної, спрямованої на реалізацію національного інтересу.
Завантажити
Посилання
Horbatenko, V. (2019) Futurolohiia i polityka. Kyiv: Akademvydav.
Petrenko, I. (2018) Analitychni tsentry yak subiekty formuvannia publichnoi polityky. Kyiv: Vydavets Vadym Karpenko.
Rzhevska, N. (2012) Politychnyi analiz i stratehichne prohnozuvannia SShA: instytutsiinyi vymir. Drohobych: Kolo.
Fiet, J., 592-611: р.592-603 Fiet, J.,O., A., (2007) Prescriptive Analysis of Search and Discovery. Journal of Management Studies. Vol. 44, Issue 4.
Howard, R. (1988) Decision analysis: Practice and promise. Management Science. Vol. 34. Р. 679-695.
Kugler, R. (2006). Policy Analysis In National Security Affairs: New Methods for a New Era.Washington, DC: National Defense University Press.