Політика й етика

Для авторів

Подання рукопису до журналу означає, що описана робота не захищена авторським правом. Перед поданням рукопису до редакції журналу автор-кореспондент повинен переконатися, що всі співавтори надають згоду. Поданий рукопис, написаний науковою англійською мовою, повинен мати логічну та чітку структуру й бути оформленим у стилі, що відповідає шаблону журналу. Якщо вашою рідною мовою не є англійська, спробуйте звернутися за допомогою до носія англійської мови під час написання рукопису. Доводимо до відома авторів, що редактори не можуть вносити значні виправлення в рукописи через обмеження часу та ризик спотворення сенсу матеріалу, викладеного в статті. Надалі автор-кореспондент повинен забезпечити повний консенсус усіх співавторів при затвердженні остаточної версії статті та її поданні для публікації.

Редакція журналу висуває такі основні правила для авторів, які подають свої рукописи:

  • Автори повинні уникати порушення авторських прав і плагіату. Автори, в рукописах яких виявлено порушення академічної доброчесності, зокрема плагіат, будуть позбавлені можливості надсилати матеріали протягом 2 років.
  • Автори несуть відповідальність за те, що робота не була опублікована або подана для публікації в іншому виданні. Надсилання рукописів статей, що по суті описують одне й те саме дослідження, до кількох журналів одночасно є неетичною практикою та неприйнятне.
  • Автори повинні повідомляти про конфлікт інтересів і, якщо потрібно, подавати заяву про етичне схвалення (етичне схвалення необхідне для подання дослідницьких рукописів, які описують експерименти з тваринами та/або людьми). Якщо конфліктів, про які належить повідомляти, немає, автори повинні заявити, що вони не мають конфліктів інтересів.

 

Для рецензентів

Усі рукописи статей, надіслані для публікації в нашому журналі, підлягають суворому та ретельному процесу рецензування експертами (як оригінальні дослідницькі, так і оглядові статті). Здійснюється так зване “подвійне сліпе” рецензуванням (рецензенти не знають авторів, автори не знають рецензентів). Будь-які рукописи, отримані для рецензування, повинні розглядатися як конфіденційні документи та не можуть бути використані рецензентами для власної вигоди чи передані третій стороні.

Вимоги до рецензентів, рецензій та процесу рецензування:

  • Рецензенти повинні мати ступінь не менше ніж доктор філософії (за однією зі спеціальностей журналу), не мати спільних публікації з авторами та мати останні публікації з тематики поданого рукопису.
  • Рецензії повинні бути об’єктивними, а зауваження мають бути чітко сформульовані й аргументовані, щоб автори могли використати їх у подальшому при поліпшенні рукопису статті.
  • Рецензент, сфера наукових інтересів якого не збігається з тематикою дослідження (є фахівцем з іншої галузі) викладеного в надісланому рукописі статті повинен одразу повідомити про це редактора та відмовитися від процесу рецензування.
  • Рецензент не повинен розглядати рукопис, у якому для нього присутній конфлікт інтересів, що є результатом конкурентних, спільних чи інших відносин та зв’язків з будь-яким з авторів, компаніями чи установами, пов’язаними з рукописом.
  • Рецензент повинен повідомити редактору про будь-яку суттєву схожість рукопису з іншою опублікованою статтею, про яку йому відомо.

 

Для редакторів

Редактор координує весь процес оброблення рукопису: прийняття рукопису, попереднє оцінювання відповідності тематикам журналу, перевірка на плагіат, експертне рецензування, прийняття рішень, редагування, редагування англійською мовою, вичитка й остаточна публікація.

Редактор журналу здійснює первинну перевірку придатності рукопису після його отримання. Після цього організовується процес рецензування незалежними експертами, у процесі якого редакція має отримати принаймні два звіти (три, якщо перші два суттєво відрізняються) про рецензування поданого рукопису. Остаточне рішення щодо публікації після проведеного процесу рецензування приймає головний редактор або член редакційного комітету журналу, який відповідальний за отриманий ним рукопис статті. Після остаточного рішення редактора авторам можуть повідомити таке:

  • Прийняти в поточному вигляді. Рукопис статті приймається без будь-яких змін.
  • Прийняти після незначних змін. Рукопис статті приймається після редагування на основі коментарів рецензента. Авторам дається до семи днів на незначні доопрацювання.
  • Перегляд після суттєвих змін. Прийняття рукопису статті залежатиме від редакції та рецензентів. Автор повинен дати чітку відповідь або спростування, якщо деякі з коментарів рецензента/рецензентів неможливо переглянути. Авторів попросять повторно подати редакції переглянутий ними рукопис статті протягом двох тижнів, виправлену версію буде передано рецензентам для подальших коментарів.
  • Відхилити із заохоченням до повторного подання. Рукопис статті, у якому необхідні додаткові експериментальні чи теоретичні дослідження для підтвердження висновків, буде відхилений. Авторам буде запропоновано повторно подати рукопис статті після проведення подальших досліджень.
  • Відхилити. Рукопис статті має серйозні недоліки або не містить оригінального внеску. В такому випадку рукопис статті відхиляється без пропозиції повторної подачі до журналу.

Редактор не має права використовувати неопубліковану інформацію, отриману ним у процесі надходження рукописів у власному дослідженні без прямої письмової згоди автора. Редактори повинні вживати чіткі та виважені заходи реагування на етичні скарги, що стосуються поданого рукопису чи опублікованої статті.

 

Редакція журналу «Безпека інфокомунікаційних систем та Інтернету речей» надзвичайно відповідально ставиться до своїх обов’язків щодо етапів публікації, визнає свою етичну та іншу відповідальність. Тому прохання до всіх залучених сторін: авторів, редакторів, рецензентів і видавця дотримуватися стандартів етичної поведінки, зазначених у цьому документі та регульованих міжнародними загальноприйнятими стандартами COPE (Committee on Publication Ethics – http://publicationethics.org/international-standards-editors-and-authors).