СУЧАСНА НІМЕЦЬКОМОВНА ПІСНЯ: ГРАМАТИЧНІ І СЕМАНТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Автор(и)

  • Юрій КІЙКО Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Автор https://orcid.org/0000-0002-2251-2811
  • Валентина СТРУК Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Автор

DOI:

https://doi.org/10.31861/gph2022.835-836.76-83

Ключові слова:

жанр пісня, німецька мова, граматичні характеристики, семантичні характеристики

Анотація

Стаття присвячена встановленню особливостей сучасних німецькомовних пісень у граматичному та семантичному аспектах. Матеріалом дослідження слугували сучасні німецькомовні пісні за останні п’ять років.

Сучасна німецькомовна пісня, як домінуючий жанр у популярній музичній культурі, вважається не лише видом мистецтва, а й індикатором актуального стану мови і суспільства. Для німецькомовної пісні 201–2021 років притаманні такі характеристики: редукція словоформ у дієслів і артиклів, опущення одного з головних членів речення, часте вживання питальних речень, наказового й умовного граматичних способів дієслова. Зазначені особливості зумовлені, на нашу думку, як впливом розмовного варіанту сучасної німецької мови, так й ритмомелодійними властивостями цього жанру. У сучасній німецькомовні пісні активно послуговуються теперішнім та минулими часовими формами дієслова. Серед 14 типів складнопідрядних речень зафіксовано 11, з яких найчастіше трапляється підрядні додаткові. У частиномовному аспекті домінують дієслово й іменник. Задля більшої емоційності в більшості текстів пісень вживають вигуки та звертання. У лексико-семантичному аспекті сучасна німецькомовна пісня характеризується наявністю запозичень з англійської мови, абревіатур, топонімів, онімів відомих світових брендів одягу, машин, напоїв та соціальних мереж. У семантичному аспекті домінують теми «життя» та «любов».

Завантажити

Дані для завантаження поки недоступні.

Завантаження


Переглядів анотації: 205

Опубліковано

2024-01-08

Як цитувати

СУЧАСНА НІМЕЦЬКОМОВНА ПІСНЯ: ГРАМАТИЧНІ І СЕМАНТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. (2024). Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Серія: Германська філологія, 835-836, 76-83. https://doi.org/10.31861/gph2022.835-836.76-83

Схожі статті

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають